Connect with us

Ministrul Digitalizării, Bogdan Ivan: Vrem să venim până în septembrie cu aplicația unică a statului, prin care oamenii pot să interacționeze cu statul 24 de ore pe zi, șapte zile din șapte

bogdan ivan - Moldova Invest

Național

Ministrul Digitalizării, Bogdan Ivan: Vrem să venim până în septembrie cu aplicația unică a statului, prin care oamenii pot să interacționeze cu statul 24 de ore pe zi, șapte zile din șapte

Bogdan Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului din România, a dezvăluit ideea dezvoltării unei aplicații publice prin care cetățenii să poată interacționa direct cu statul, non-stop.

„Vrem să venim până în septembrie cu o aplicație prin care oamenii pot să interacționeze cu statul 24 de ore pe zi, șapte zile din șapte”, a declarat Bogdan Ivan, în cadrul evenimentului „ANIS International Summit 2025”.

Ministrul a declarat că va promova colaborarea între mediul privat și cel public, având ca obiectiv testarea unor modele într-un grup de lucru dedicat transformării digitale, înainte ca acestea să fie lansate publicului.

Moldova Invest îți recomandă și ...  15 milioane de euro pentru sănătatea mamelor și copiilor! Spitalul Județean Suceava va implementa un proiect unic în România


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

More in Național

To Top